Otwarta przestrzeń podróży

Standardowe i oklepane stwierdzenie: podróże kształcą zawitało do mojego życia. Lawiruję gdzieś pomiędzy podróżnikiem a turystą. Jeśli się nadarzy dobra okazja – korzystam z wyprawy w pełni.

Islandia w moich oczach

Kraina ognia i lodu – tak mawiają. Choć ceny przerażają, to widoki zdecydowanie wszystko rekompensują. Na tej tzw. innej planecie ludziom się nie spieszy, czas zdecydowanie zwalnia. Jeśli na co dzień doskwiera ci niedotlenienie bądź przewlekłe bóle głowy, tutaj śmiało można oddychać pełną piersią. Niewiarygodne jak człowiek jest w stanie obcować z naturą, nie ingerując w nią nad wyraz.

Silny, zimny i pojawiający się sporadycznie wiatr, pędzący znad oceanu, tylko sprzyjał  umysłowi. Czułam, jakby każda szczelina w mojej głowie, która wcześniej wypełniona była czarnymi myślami, nagle została oczyszczona. Ten powiew po prostu redukował wszystko, co złe. Z redukcją kojarzy się pewna utrata, zatem przebywając tam, z pewnością możesz stracić zbędny balast problemów. Natura naprawdę pozwala człowiekowi poczuć się wolnym, i w swej istocie, prawdziwym. W końcu to ona nas wychowała. Matka Ziemia ma tyle do zaoferowania na Islandii, że zwyczajny, turystyczny tydzień nie wystarczy, to wciąż za mało.

Wodę można pić tam hektolitrami, jest tak krystaliczna, że dla naszych organów stanowi także pewne oczyszczenie. W tym raju ulegasz filtracji egzystencji. Dzięki  energii geotermalnej, dzięki temu, że widzisz, jak to funkcjonuje, możesz się zastanowić, co we własnym życiu da się ulepszyć, aby było łatwiej.

Nie wszystko musi być schematyczne i niepraktyczne – to da się odczuć na Islandii. Sam jej klimat zaszczepia nowe tchnienie życia.

2 myśli w temacie “Otwarta przestrzeń podróży

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s